Aicinām ar citiem interesentiem ES mājā apspriest EK priekšsēdētāja amata kandidātu debates

Aicinām 23. maijā kopā ar citiem ekspertiem un interesentiem Eiropas Savienības (ES) mājā noskatīties un apspriest Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amata kandidātu debates.

Eiropas Komisijas vadītāja amata kandidātu debates

ES mājā (Aspazijas bulvārī 28, 1. stāvā) debatēm tiešraidē no Eiropas Parlamenta plenārsēžu zāles Briselē varēs sekot latviešu valodā.

Lai pārliecinātu par savu piemērotību vadīt Eiropas Komisiju (EK), pieci Eiropas politisko partiju izvirzītie kandidāti diskutēs par Eiropas nākotnei būtiskiem jautājumiem sešu tēmu blokos. Debates norisināsies no pulksten 16.00 līdz 17.45. Kandidāti atbildēs uz moderatoru un skatītāju jautājumiem.

Līdzīgi kā Latvijā pirms Saeimas vēlēšanām partijas nosauc savus premjera amata kandidātus, Eiropas politiskās partijas (tās veido radniecīgas dalībvalstu partijas) pirms Eiropas vēlēšanām nosaukušas savus ES valdības - Eiropas Komisijas - vadītāja amata kandidātus.

Dalību 23. maija debatēs apstiprinājuši pieci kandidāti:

  1. Valters Baiers (Austrija), Eiropas Kreisie;
  2. Sandro Gozi (Itālija), Renew Europe Now;
  3. Urzula fon der Leiena (Vācija), Eiropas Tautas partija;
  4. Terija Reintke (Vācija), Eiropas Zaļie;
  5. Nikolā Šmits (Luksemburga), Eiropas Sociālistu partija.

Lai piedalītos Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amata kandidātu debašu pasākumā, rakstiet Eiropas Parlamenta Preses sekretāram Jānim Krastiņam - janis.krastins@europarl.europa.eu.

Plašāka informācija par debatēm šeit.

Latvijā šī gada Eiropas vēlēšanas notiks 8. jūnijā, un uz pirmo plenārsēdi Strasbūrā jaunievēlētie deputāti pulcēsies 16. jūlijā. Tajā viņi ievēlēs jauno EP priekšsēdētāju, bet vēlāk rudenī apstiprinās arī jauno EK sastāvu.