Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas

Jauniešu politiskās idejas Latvijai un Eiropai

Vairāk kā 95 Latvijas skolas, kas piedalās Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmā šajā mācību gadā izzināja demokrātijas procesus un Eiropas Parlamenta lēmumu ietekmi uz Latviju, kā arī paši izstrādāja savu politisko ideju. Labākās idejas tika prezentētas jūnijā Cēsīs, uz sarunu festivālā “Lampa” galvenās skatuves “Dots”.

2024. - 2025. mācību gadā Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu skolēni un pedagogi uzzināja KAS? veido politikas Eiropas līmenī un kā iesaistās Latvija. Skolēni izzināja kā darbojas Eiropas Parlaments, Eiropas Komisija, Eiropadome un ES Padome, kā top politikas šo institūciju ietvaros, kā notiek to sadarbība un kā Eiropas līmeņa politiskie lēmumi tiek ieviesti Latvijā.

Skolēni analizēja ES prioritātes, diskutēja par aktuālām problēmām, formulēja paši savas politiskās idejas un pārbaudīja to nozīmīgumu, sadarbojoties ar deputātiem un ekspertiem. Labākās idejas tika prezentētas jūnijā Cēsīs, uz sarunu festivālā “Lampa” galvenās skatuves “Dots”. Saite uz prezentāciju videoierakstu.

Nākošajos piecos gados 2024.-2029. EP Vēstnieku skolu komandas turpinās padziļināti apgūt daudzveidīgu programmu - iepazīs Eiropas Parlamenta darba jaunās prioritātes un Eiropas politikas veidošanas daudzveidīgās šķautnes; vērtēs to nozīmi Latvijai un jauniešiem; līdzdarbosies jauniešiem nozīmīgu politisku iniciatīvu izstrādāšanā un sekos līdz, kā deputāti pārstāv jauniešus Eiropas līmenī.

Ieskaties Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu projektos “Jauniešu politiskās idejas Latvijai un Eiropai”:

  • Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas darbojas visā Eiropas Savienībā. Latvijā sadarbībā ar pedagogiem, šo programmu īsteno Eiropas Parlamenta birojs. Programmas ar mērķi stiprināt demokrātijas prasmes un vairot zināšanas formālajā un neformālajā izglītībā par Latvijas iespējām Eiropas savienībā. Patlaban programmā no Latvijas piedalās 95 skolas, aptverot visplašāko ģeogrāfisko spektru - no Liepājas līdz Daugavpilij un no Alūksnes līdz Bauskai: 35 000 skolēni un 200 pedagogi. Skolotājiem šī ir iespēja gūt metodisku atbalstu, savukārt skolēniem - pilnveidot savas zināšanas un attīstīt pilsoniskās līdzdalības prasmes.